Konkurs Make Me! – rozstrzygnięty

Kategoria: Design, Dodano: 2009-10-17 12:06   Bookmark and Share

Projekt (Wy)mydelniczki autorstwa Pauliny Lis zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie Make Me!, organizowanym dla młodych projektantów przez Art Center w Łodzi, we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

W tym projekcie autorka starała się spojrzeć w nowy sposób na tradycyjny przedmiot, nie zapominając o jego funkcjonalności. Tutaj podstawą jest obserwacja, iż mydło podczas użytkowania się wymydla, a co za tym idzie zmniejsza. (Wy)mydelniczka jest więc tak zaprojektowana, aby zmniejszała swoją objętość wraz z mydłem w niej zawartym.

W konkursie wyróżnienie otrzymała także grupa Beza Projekt za swój PRISM – Super Parawan (opisywany wcześniej na palapie) oraz Karina Marusińska za UHAHA – bardzo zabawne, a zarazem piękne porcelanowe ucha/uchwyty.

Wartym uwagi projektem jest Koronkowy Stolik autorstwa Jakuba Sobiepanka. To kontrastowe połączenie tradycyjnego ludowego wzoru z zimnym metalem, zyskuje nowy wymiar dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowego cięcia. Projekt został nagrodzony specjalną nagrodę firmy RADO (Young Design Award).

Nam osobiście bardzo spodobał się projekt Anny Rosinke – x_moduł. Jest to współczesna forma meblościanki, która w zależności od potrzeb może stać się stolikiem, stołkiem, czy też mniejszym regałem. Całość oparta jest na prostej konstrukcji modułu w kształcie rombu, który pozwala na swobodne modyfikowanie przestrzeni mieszkalnej w zależności od potrzeb użytkownika.

Na tegoroczną edycje konkursu Make Me! podesłano więcej prac w porównaniu z rokiem ubiegłym i jak twierdzi jury, były one na wyższym poziomie nie tylko pod względem wartości estetycznych ale i funkcjonalności. W konkursie wzięło udział 155 zgłoszeń: z Polski, Słowacji, Portugalii, Niemiec oraz Szwecji, z czego finalnie wybrano 17 prac prezentowanych na wystawie pokonkursowej.
Prace te można oglądać do 30.10 w Łódź Center przy ul. Tymienieckiego 2.


(Wy)mydelniczka - Pailina Lis
Koronkowy Stolik - Jakub Sobiepanek
Uhaha - Karolina Marusińska
x_moduł - Anna Rosinke
Apteczka „CUBE” - Marta Niedbał
Two Tu – pałeczki/sztućce - Łukasz Wysoczyński-
Kofitable - Kofikolektif

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry