Akademia Pana Technika. Odwróć myślenie

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-06-17 10:49   Bookmark and Share

Już 3 lipca, w ramach Gdynia Design Days rozpocznie się Akademia Pana Technika – interaktywna wystawa i warsztaty dla dzieci. Przez 10 lipcowych dni organizatorzy zapraszają na spotkanie z techniką, w trakcie którego najmłodsi - i nie tylko - poznają podstawy programowania i konstruowania. Wystawa przeniesie uczestników do interaktywnego domu, gdzie każde pomieszczenie zapozna ich z kreatywną stroną technologii.

Akademia Pana Technika organizowana w ramach Gdynia Design Days to interaktywna wystawa i warsztaty, które połączą naukę z doświadczaniem i zabawą. Prezentowane zestawy techniczne - znajdujące się między innymi w stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku - oraz zbudowane na ich bazie instalacje, inspirują do kreowania - projektowania, programowania i działania. Wystawa ma popularyzować wiedzę o mądrej i edukacyjnej technologii, której brakuje w naszym codziennym środowisku.

Wkraczając do Akademii znajdziemy się w domu, w którym kolejne pomieszczenie pozwolą zdobyć różne sprawności z dziedziny techniki takie jak: konstruowanie, programowanie, obsługa elektronicznych czujników. W garażu mieszka Lo Fi Robot zachęcający do majsterkowania, w kuchni garnki, widelce i bakłażany zadźwięczą tak, jak na nich zagracie. W tajemniczym ogrodzie znajdziecie ławkę, na której zasiadając z przyjacielem, będziecie mogli wykonać koncert dotykiem, a w salonie wchodzenie po schodach zamieni się w fantastyczną przygodę.

Oprócz wystawy, organizatorzy przewidzieli pokazy, oprowadzenia oraz warsztaty z podstaw konstruowania robotów i tworzenia unikatowych instrumentów, w których między innymi marchewka może brzmieć jak trąbka, a banany jak pianino. Akademia Pana Technika przyzna również specjalne odznaki za zdobyte umiejętności, a na najmłodszych czeka nagroda - dobrze zaprojektowana niespodzianka. „Strefa szaleju” dla wszystkich pełnych energii będzie prawdziwym rajem, dla szukający odpoczynku - miejscem relaksu z książką z obecnej na wystawie księgarni.Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,
Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,
Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,
Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,
Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,
Akademia Pana Technika, Gdynia Design Days,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry