Noc z designem 2016

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2016-06-15 10:30   Bookmark and Share

Wrocławska Noc z Designem to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z projektowaniem w tej części Polski. Już od ponad 7 lat organizatorzy prezentują design w różnych jego odsłonach od projektowania graficznego, craft designu, ceramiki, aż po wzornictwo przemysłowe, design hand-made, czy szeroko rozumiane wyposażenie wnętrz. Jak co roku w jedną noc kuratorzy otwierają swoje wystawy, designerzy prowadzą warsztaty, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz Domar gośćmi. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 1000 wystawców, zaprezentowano topowy design z ponad 20 krajów i zgromadzono ponad 60 000 odwiedzających.

Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w czwartek, a dokładnie 23. czerwca. Wśród prezentowanych projektów znajdą się między innymi: drewniane eksponaty z wystawy rzeźb użytkowych Dobroteki, wykonane na plenerach w 2014 i 2015 roku, wystawa Dobry Tydzień Projektanta 2015 “Wizja wypoczynku” prezentująca prototypy mebli w stylistyce skandynawskiej, stół 3+, g-table oraz system Pakiet zaprojektowane przez Oskara Ziętę, nagrodzone fotele Tulli Tomka Rygalika (Red Dot Design Award), kolekcja Balance zaprojektowaną dla Mebli VOX i nagrodzoną wyróżnieniem TOP Design Award 2016, a także ścieżki ogrodowe  projektowane z myślą o niewidomych. W programie nie zabraknie też kolejnej edycji Marek Dolnośląskich, z premierowymi projektami designerów z regionu. Ekspozycja Marek Dolnośląskich będzie prezentować przedmioty codziennego użytku dla domu, takie jak meble, lampy i akcesoria wnętrzarskie – o dużych walorach estetycznych i wysokiej jakości wykonania.

Noc z Designem “Siła zmysłów”
23 czerwiec 2016
Galeria Wnętrz Domar
ul. Braniborska 14, Wrocław
Godz. 19:00 - 24:00
Wstęp bezpłatny, parking bezpłatny

1

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php:238 Stack trace: #0 /home/sconsulting/ftp/palapa/index.php(18): include() #1 {main} thrown in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php on line 238