KNOCKOUTDESIGN projektuje Jerozolimę.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-07-28 14:41   Bookmark and Share

Projektantki z grupy KNOCKOUTDESIGN zaprezentowały swój ostatni, zaskakujący projekt.

Jerozolima to zdecydowanie więcej niż wisior, to próba uchwycenia wyjątkowości świętego miasta – mieszanki grup etnicznych, religii i kultur. Zawieszka, składająca się z trzech warstw, stworzonych w oparciu o mapę Starego Miasta, odzwierciedla złożoność zabudowy Jerozolimy, a przede wszystkim jej różne oblicza. Warstwa środkowa wskazuje podział na cztery obszary - ormiański, chrześcijański, żydowski i muzułmański, oznaczone symbolami każdej religii, natomiast warstwa dolna wskazuje ich święte miejsca. Każdy wisior sprzedawany jest ze specjalnie zaprojektowaną mapą.

Do kupienia na stronach ETSY.

Grupa KNOCKOUTDESIGN to Marta Florkowska-Dwojak, Magda Juszczak, Maya Ober, Dorota Kabała, specjalizujące się we wzornictwie przemysłowym, grafice oraz projektowaniu instalacji w przestrzeni miejskiej i wystawienniczej. Grupa tworzy przedmioty, które oscylują na granicy sztuki użytkowej i wzornictwa z bardzo osobistym przesłaniem i świetnym konceptem.

Dziewczyny biorą udział w wielu prestiżowy projektach i przedsięwzięciach, organizowanych przez renomowane instytucje, promujące kulturę polską. Wśród najważniejszych klientów można wymienić: Instytut Adama Mickiewicza, Galerię BWA, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Fundację SPOT. Ostatnia genialna miejska instalacja to Ścieżka Ryszarda Kapuścińskiego, powstała z inicjatywy Rady i Zarządu Dzielnicy Ochota.


KNOCKOUTDESIGN,
KNOCKOUTDESIGN,
KNOCKOUTDESIGN,
KNOCKOUTDESIGN,
KNOCKOUTDESIGN,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry