Skandynawski design w Wietnamie.

Kategoria: Design, Dodano: 2011-10-08 11:51   Bookmark and Share

Glimp to szwedzki duet projektowy stworzony przez Mattiasa Raska i Tora Palma. Ich pomysłem na projektowanie jest współpraca z rzemieślnikami na całym świecie - wspólnie tworzą obiekty, które wyrażają regionalną tradycję i kulturę.

Po udanej przygodzie z projektowaniem w Południowej Afryce, ekipa Glimp zdecydowała się na dalszą współpracy z lokalnymi twórcami z najdalszych zakątków naszego globu. Kolejny pomysł pojawił się wraz z nawiązaniem kontaktu z wietnamską firmą produkującą meble. Designerzy pojechali do Azji, by tam poszukać inspiracji do nowej kolekcji.

Bez jakiejkolwiek idei projektowej, pojawili się w Wietnamie, aby poznać kulturę i tradycję państwa, a następnie zdecydować, co będzie ich kolejnym obiektem pracy. Odwiedzając wielu rzemieślników w regionach słynących ze swojej tradycji rękodzielniczej, dotarli do Ho Chi Minh - tutaj wytwarza się ręcznie misy wypełniane trawą morską. W trakcie swej podróży obserwowali pracę tkaczy, aby następnie dostosować proces produkcji do własnych pomysłów.

W ten sposób powstała seria produktów wyposażenia wnętrz Superheroes, projektowana przez skandynawskich designerów, a wytwarzana przez wietnamskich rzemieślników. Wzory graficzne zastosowane w kolekcji, stworzyła Malin Koort. Wszystkie produkty można zamawiać poprzez firmę UMA.Superheroes, Wietnam, Glimp,
Superheroes, Wietnam, Glimp,
Superheroes, Wietnam, Glimp,
Superheroes, Wietnam, Glimp,
Superheroes, Wietnam, Glimp,

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php:238 Stack trace: #0 /home/sconsulting/ftp/palapa/index.php(18): include() #1 {main} thrown in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php on line 238