10 000 m2 designu. Łódź Design Festival.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2014-06-29 16:52   Bookmark and Share

Łódź Design Festival, oprócz świetnych wystaw, eventów, warsztatów i spotkać, to również klimatyczne wnętrza pofabryczne, w których design nabiera rozmachu. W tym roku festiwal będzie gościł w dwóch dużych Centrach Festiwalowych. Nad aranżacją czuwa pracownia architektoniczna Oshi, specjalizująca się w projektowaniu wnętrz. Ich projekty charakteryzują się prostotą 
i funkcjonalnością. Tegoroczna koncepcja zakłada stworzenie otwartej przestrzeni nawiązującej do placu budowy. Poszczególne wystawy mają swobodnie się przenikać oddziałując na siebie nawzajem. Architekci planują użyć najprostszych form nasuwających skojarzenia z przestrzenią budowy takich jak: rusztowania, siatki budowlane, skrzynie ze sklejki. Wiodącą myślą będzie próba uchwycenia procesu powstawania.

Pierwsze Centrum Festiwalowe. Po czterech latach przerwy Łódź Design Festival powraca do zrewitalizowanej przestrzeni przy 
ul. Tymienieckiego 3. W dawnych zakładach fabrycznych należących do Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana znajduje się obecnie Art_Inkubator, którego inauguracja miała miejsce w maju bieżącego roku.

Drugie centrum Festiwalowe mieści się w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250. To jeden z najciekawszych przykładów architektury przemysłowej na terenie Łodzi, wybudowany w 1878 roku. Autorem projektu architektonicznego jest Adolf Zeligson. 
Na kilku tysiącach metrów kwadratowych pokazana zostanie m.in: wystawa must have prezentująca wyniki plebiscytu 
na najlepsze polskie wdrożenia, projekty wyłonione w ramach Open Programme oraz pokonkursowa wystawa make me!. Dopełnieniem będą Design Pop-Up Shop, kawiarnia typu food truck, czytelnia i księgarnia.

1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry