Co to jest design? Krzesła

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2015-06-22 11:37   Bookmark and Share

Gdynia Design Days w tym roku proponuje wiele atrakcji również dla młodszych wielbicieli designu. Oprócz wspomnianej już Akademii Pana Technika zobaczycie również wystawę Co to jest design? Krzesła.

Na Gdynia Design Days Solarz i Mogilnicki wezmą na warsztat krzesło – wraz z dziećmi przyjrzą się temu meblowi i, przez jego pryzmat, opowiedzą czym właściwie jest design. Wystawa składać się będzie z trzech części: historycznej, dzięki której dzieci dowiedzą się na czym siedzieli ludzie pierwotni. Na jakim krześle siadywał faraon Tutenchamon i dlaczego egipskie wierzenia pomagają archeologom? Na czym siedział król i kto miał prawo siedzieć w jego obecności? Dlaczego prezesi wielkich firm mają najlepsze i największe krzesła?

W drugiej części wystawy zobaczymy, jak krzesło powstaje. Trzecia część wystawy opowie dzieciom o funkcjach, jakie mogą pełnić krzesła. Jaka jest różnica między krzesłem dla żołnierza a krzesłem dla dziecka? Czemu niektóre krzesła można składać? Co to znaczy sztaplować?

Wystawa ta będzie wyjątkowa nie tylko w treści, ale także w formie. Zwykle wystawy designu są dla dorosłych, a ich nieskazitelne prezentacje zdają się krzyczeć „NIE DOTYKAĆ!”. Na wystawie Co to jest design? nic nie będzie stało w gablocie, żaden obiekt nie będzie odgrodzony taśmą, a goście będą wręcz zachęcani do przetestowania wszystkich eksponatów! Na wystawę będą mogły wejść tylko dzieci, jednak też dorośli będą mogli ją obejrzeć - wystawa będzie „dwustronna” – plansze z ilustracjami zaprojektowane przez Patryka Mogilnickiego będą z jednej strony widoczne dla dzieci na wystawie, a z drugiej dla rodziców.

Wystawę można będzie zobaczyć w Terminalu Designu na placu Kaszubskim podczas Gdynia Design Days (3-12 lipca 2-15 r.). Organizatorem wystawy jest Centrum Designu Gdynia – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Vzór
Rememberme Tobias Juretzek Casamania
Peter Opsvik, Tripp Trapp, Stokke,1972
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry