Prezydencja a design.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-07-05 09:56   Bookmark and Share

Podczas polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej dziewięć polskich miast będzie realizowało specjalny program kulturalny.

Wśród wydarzeń poświęconych polskiej prezydencji znalazł się projekt katowickiej galerii Rondo Sztuki, współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. Partnerem Projektu jest ESK 2016 Katowice.

TAKK! jest tymczasowym, interdyscyplinarnym i interaktywnym klubem kulturalnym, który przez pięć letnich tygodni stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, literatury, komiksu, mody i architektury. To przede wszystkim cykl warsztatów - interakcji z udziałem gości polskich i zagranicznych, wykorzystujących różne dziedziny sztuki i pobudzających odbiorców kultury do działania. TAKK! to również dobra muzyka - koncerty nietuzinkowych wykonawców zagranicznych i krajowych.

Polska Prezydencja 2011
Rondo Sztuki: 29 lipca - 2 września 2011

Projekt w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. Partnerem projektu jest biuro ESK Katowice 2016.

1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry