Podwójna funkcja.

Kategoria: Design, Dodano: 2011-07-25 09:49   Bookmark and Share

Konewka i dzbanek jednocześnie? Dlaczego nie? Przecież podstawa czynności jest identyczna - podlewanie wody, herbaty, kawy. Zmiana koncepcji jednego przedmiotu i korzystanie z dwóch obiektów - jak konewka i czajnik - to sposób włoskiego projektanta Antonio Arico na wprowadzenie odrobiny fantazji w nasze życie. Przy tak pięknej formie, funkcja przestaje mieć znaczenie - Watering Kettle Cans to przede wszystkim dekoracja.

Antonio Arico poznaliśmy na festiwalu DMY w Berlinie. Z wielkim uśmiechem opowiadał nam o swojej pracy i zainteresowaniach. Studia rozpoczął w swoim kraju, ale wrodzona ciekawość nie pozwala osiąść w jednym miejscu. Uczył się na Wydziale Projektowania Biżuterii w szkockim Jordanstone College of Art, wzornictwa przemysłowego w australijskim Royal Melbourne Institute of Technology oraz tradycyjnego projektowania mebli w Hiszpanii. Współpracował również Whirlpool Virtual Lab. Od 2008 roku pracuje dla Deepdesign w Mediolanie, w ramach którego realizował projekty dla takich marek jak Barilla, Nivea Beiersdorf, Lavazza, Serralunga.

Watering Kettle Cans to wynik warsztatów prowadzonych przez Maartena Baasa we Francji, w trakcie których powstał prototyp obiektu. Wsparcie organizacji Garagedesign pozwoliło na produkcję oraz promocję w trakcie berlińskich targów.


, Mediolan, Antonio Arico, DMY Berlin,
, Mediolan, Antonio Arico, DMY Berlin,
, Mediolan, Antonio Arico, DMY Berlin,
, Mediolan, Antonio Arico, DMY Berlin,
, Mediolan, Antonio Arico, DMY Berlin,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry